فاطمیه امتداد غدیر و خط مقدم جبهه اعتقادی شیعه - فاطمی دز- پایگاه اطلاع رسانی ستاد مردمی فاطمیه شهرستان دزفول
برای ارسال خبر کلیک نمائید
سفارش تبلیغ
صبا

امکانات سایت فاطمی دز

عضویت در سامانه پیامکی جبهه ارسال خبر، گزارش تصویری، یادداشت آپارات فاطمی دز عضویت در واتس آپ فاطمی دز

برنامه سایر هیئت ها
---------------------
 • جهت قراردادن برنامه هیئت شما در فاطمی دز با روابط عمومی تماس بگیرید

 • 09163456793

 • --------------------------
  خبرهای فاطمی

  دانلود فاطمی

  گزارش تصویری

  مقاله فاطمی

  یادداشت فاطمی

  موبایل فاطمی

 • [آرشیو تبلیغات]
 • تاریخچه ستاد

  خادم الزهرا[46]

  ستاد مردمی فاطمیه شهرستان دزفول به همت تعدادی از جوانان این شهرستان با هدف ترویج فرهنگ فاطمی و بزرگداشت ایام ولادت و شهادت اهل البیت به خصوص ایام فاطمیه و صادقیه در سال 1386 تاسیس گردید.

  روابط عمومی ستاد مردمی فاطمیه دزفول

  لینکدونی

  آمار و امکانات
  نام سایت

 • ویژه برنامه شهادت اول حضرت زهرا سلام الله


 • fatemidez.ir- قافله عزاداری شهادت اول

 • fatemidez.ir- در میزگرد خبرگزاری تسنیم برای ایام فاطمیه و ضرورت بزرگداشت شعائر فاطمی مطرح شد: کلمه شعائر گره خورده با تظاهرات، تبلیغات و حرکت های فعال اجتماعی است. چون وقتی قرآن از شعائر صحبت می‌کند، تعظیم شعائر را مطرح می‌کند که همان بزرگداشت، نمودهای بیرونی، تبلیغ کردن‌ها، راه افتادن‌ها و سخنرانی کردن‌ها است.

   

  به گزارش فاطمی دز به نقل از تسنیم؛ حجت الاسلام میثم علی‌پناه یکی از وعاظی بود که در میزگرد تسنیم برای ایام فاطمیه(ع) و ضرورت بزرگداشت شعائر فاطمی حضور داشت.

  علیپناه در بخشی از این جلسه گفت: چون محور جلسه احیای شعائر فاطمیه است باید به این نکته توجه بکنیم که کلمه شعائر گره خورده با تظاهرات، تبلیغات و حرکت های فعال اجتماعی است. چون وقتی قرآن از شعائر صحبت می‌کند، تعظیم شعائر را مطرح می‌کند که همان بزرگداشت، نمودهای بیرونی، تبلیغ کردن‌ها، راه افتادن‌ها و سخنرانی کردن‌ها است. وقتی قرار است امسال صحبت از شعائر حضرت زهرا(سلام‌الله علیها) و تعظیم و بزرگداشت آن بشود، یقینا باید بیش از هر سال فعالیت داشته باشیم و حتی شنیدم خود مقام معظم رهبری که هر سال روضه دارند با توجه به اینکه امسال با ایام نوروز مقارن شده است فرمودند به هرنحوی حتی شده باشد از مشهد برمی‌گردم و روضه ایام فاطمیه سرجای خود باشد. اهتمام ایشان به برگزاری روضه فاطمیه در یکی از دو تاریخی که ایشان روضه عمومی دارند نشان می‌دهد که شعائر را باید حفظ کرد و باید فعالیت کرد و سر و صدا و تبلیغ کرد و این خط را تداوم بخشید.

  وی افزود: در زمان آیت الله جواد آقای ملکی تبریزی حرکت مبارکی راه افتاد که بعدها ادامه پیدا کرد که از ایشان می‌توان الحق به عنوان یکی دیگر از بنیانگذاران عاشورای فاطمی تعبیر کرد. این حرکت حرکت معناداری است. چرا رهبر معظم انقلاب و ایشان و دیگر علمای گرامی برای مابقی ذوات مقدسه چنین کاری نکردند و برای حضرت زهرا(سلام‌الله علیها) این‌کار را کردند؟ زیرا فاطمیه حقیقتا خط مقدم جبهه اعتقادی شیعه است و اگر این حفظ شود خط سرخ تشیع و غدیر امتداد پیدا می‌کند و اگر در اینجا کوتاهی کنیم، دشمن طمع می‌کند و قطعا خیلی از سنگرها را از ما می‌گیرد و دست مان خالی می‌شود.

  علیپناه تاکید کرد: خاطره معروفی از علامه امینی نقل می‌کنند مبنی بر اینکه در روز عاشورا در کربلا یک آقایی گفت چه خبر است که آنقدر شلوغ می‌کنید و این کارها برای چیست؟ ایشان پاسخ حکیمانه‌ای دادند و گفتند ما اگر غدیر را هم به اندازه عاشورا شلوغ می‌کردیم شما جرأت نمی‌کردید آنقدر راحت حقوق مسلم امیرالمومنین و مسلمانان را انکار کرده و زیر سوال ببرید. بنابراین ما در باب ترویج خط و روش درست فاطمی کم کاری کردیم و در این رابطه هم به رهبر و هم به نظام ظلم کرده‌ و هم اینکه در حق مکتب‌مان ظلم کرده‌ا‌یم. باید فاطمیه را که واقعا خط اعتقادی شیعه است حفظ کرد. فاطمیه اگر حفظ شود مابقی چیزها هم حفظ می‌شود و اگر کوتاه بیاییم اتفاقات بدی می‌افتد. الان خیلی از جوانان دلداده و متدین اهل‌بیت(ع) در برخی از مجامع که قرار می‌گیرند خیلی راحت دست از اعتقاداتشان می‌کشند وخیال می کند ما دروغ گفتیم و غلو کردیم. از بس که حقایق گفته نشده و در فاطمیه به حداقل تعظیم شعائر اکتفا شده است. خیلی از حقایق مکتوم مانده است.  تعداد بازدید از این مطلب:
  تاریخ انتشار : [یکشنبه 94/1/9] [<>] طبقه بندی: ، نویسنده : [ خادم الزهرا] منبع: فاطمی دز

  مطلب بعدی : شهادت امام هادی علیه السلام هیئت کجا بریم؟        مطلب قبلی : دانلود مراسم عزاداری ایام فاطمیه دوم هیئت کف العباس